Часті питання:

Чи потрібно знати англійську мову?

ТАК і ще раз ТАК. Знання англійської мови необхідне для співпраці з партнерами та замовниками. Рівень має бути достатнім для обговорення деталей в руслі вашої щоденної роботи.

Який рівень англійської потрібно мати?

Залежно від обраного напрямку, вимоги до знання англійської можуть відрізнятись. Скажімо для тестувальників та розробників може бути достатнім Pre-Intermediate, для бізнес аналітиків потрібне знання англійської на рівні Intermediate/Upper Intermediate для вільного спілкування з замовником по проекту.

Як оцінити власний рівень англійської?

Ми Вам з цим допоможемо під час нашого знайомства.

Я знаю інші мови замість англійської, чи можуть вони її замінити?

Замінити вони її не можуть так як переважна частина індустрії спілкується саме англійською. Проте бувають винятки, коли спілкування зводиться до рідної мови замовника (німецька, французька), але це варто розглядати як винятки і в певних ситуаціях це може бути вагомою перевагою.

Чи навчаєте ви англійської?

Ні, ми не надаємо курси англійської мови.

Чи необхідно мати технічну освіту для початку роботи в IT?

Ні, але маючи подібну базу Вам буде легше освоїти цю професію. Працювати в IT-сфері можуть не тільки розробники та тестувальники. У кожній компанії є низка нетехнічних позицій, зокрема: HR, рекрутери тощо. Отже, якщо у Вас, припустимо, освіта юриста, журналіста, філолога, маркетолога, економіста чи бухгалтера, то Ви можете подавати заявку на відповідну позицію в IT-компанії. У цьому випадку будь-який попередній досвід роботи буде релевантним та ілюструватиме ваш рівень компетентності.

Як саме співпраця з вами мені допоможе знайти роботу в IT?

Наша співпраця допоможе Вам прояснити проблемні для Вас аспекти, отримати досвід роботи, завдяки якому Ви почуватиметесь впевненіше під час співбесіди. Адже Ви це «вже» робили.

А я точно зможу знайти роботу в IT після співпраці з вами?

Ми не даємо гарантій, ми лише допомагаємо Вам розвиватись, а далі все залежить від Вас.

Ви благодійна організація?

Ні, ми не благодійна організація і ми не робимо цього на благодійних засадах. Ми також маємо нашу зацікавленість в процесі, але ми не візьмемо з Вас грошей, якщо Ви так і не влаштувались на роботу у сфері IT.

Яким чином виникли метрики по скороченню часу працевлаштування з 2-ох років до 6-ти місяців?

Це не об’єктивні статистичні дані для певного регіону, натомість – це наш власний досвід проб і помилок і часу, що ми витратили.

А то правда, що всі IT спеціалісти мажори і я буду жити як мільйонер роблячи дуже легку роботу?

Пам’ятаєте про стереотипне мислення? Все далеко не так. Робота в IT – це досі РОБОТА. Чи вона легка? – Ні, вона важка, часто виснажлива і потребує саморозвитку щодня, тому що сфера надзвичайно динамічна і у Вас не вийде щось вивчити раз і назавжди, адже зміни можуть відбутися у будь-який момент. Стосовно оплати, вона вища ніж в багатьох інших сферах, але не малюйте собі в уяві золоті гори. Ті, хто гарно заробляє доклали неймовірних зусиль аби цього досягти.

Чому Ви одного дня пішли в IT?

Нам як і всім хотілось заробляти більше! Проте, фінансова мотивація зникає за кілька місяців, а залишаються цікаві люди, з якими ти стикаєшся, досвід інших культур і спілкування з ними, нестандартні погляди на життя, відрядження за кордон чи й взагалі переїзд, окрім цього, Ви відчуватимете вагомість і результати своєї роботи. А можливість працювати звідти звідки захочеться та гнучкий графік ідеально підійде студентам на останніх роках навчання, людям, з неповнолітніми дітьми, щоб якісно підтримувати Work/Life balance.

А працювати завжди цікаво, бо виглядає як так би мало бути завжди?

Ні, робота вона і в Африці робота. Існує багато задач з якими ми стикаємось і їх варто просто зробити, незважаючи на скільки нам це подобається. Проте їх робити можна по-різному, ми схиляємось до творчої роботи і творчих підходів чого і Вам бажаємо.

Якщо я сьогодні з вами зв’яжусь, які мої наступні кроки?

Далі ми матимемо з вами зустріч по телефону чи онлайн, оцінимо ваші технічні навички і рівень англійської і визначимо наступні кроки.

Мені варто мати якусь неймовірну техніку, щоб виконувати завдання?

Ні, звичайного домашнього комп’ютера буде достатньо, але варіант «моєму ноуту скоро 18» може потребувати від Вас більше часу, так як все буде повільніше.

Я знаю всі ці гарні слова з айті, але на жодні курси ніколи не ходив і книжок не читав, ви ж мене навчите?

Змушені Вас розчарувати, потрібно мати базу, яку варто було б отримати, Ви можете освоїти все самотужки, але це займе більше часу. Проте, ми зможемо підказати з чого починати, та підказати, які книжки почитати 😉.

Чому і як виникла ідея FaineTech?

Ми часто стикаємось з потребою у висококваліфікованих колегах і вирішили таких не шукати, а готувати. До того ж, багатьом це цікаво. Ми бачимо свою роботу як вклад в розвиток людей в нашій країні.

Чому саме з FaineTech я зможу знайти першу роботу в ІТ?

FaineTech концентрується на індивідуальному підході до кожного та підтягує саме ті навички, яких не вистачає для проходження співбесід для отримання першої роботи. Також з нами можна отримати той перший практичний досвід, який так часто вимагають навіть для позицій Trainee.

Хто такий Бустер?

Це професіонал зі сторони FaineTech, хто працюватиме разом з Вами над прискоренням розвитку ваших навичок та знань, необхідних для успішного початку кар’єри в ІТ

Чи важливий вік кандидата?

IT-сфера досі залишається доволі молодою, хоча за період формування індустрії вже з’явилось покоління програмістів 30+ років. Якщо людина вирішила змінити професію після 30 років, то у неї, передбачувано, можуть виникнути труднощі. Але все ж таки в IT-компанію залюбки візьмуть досвідчену людину, незалежно від її віку.

Що таке Hard та Soft skills?

Hard skills – те, що можна вивчити і що можна протестувати. Прикладами є володіння іноземними мовами, знання мов програмування, математичні обчислення, тобто навики які можна оцінити об’єктивно. В той час Soft skills – компетенції універсальні, у вишах та школах ними не опікуються, а виміряти їх набагато важче. Найчастіше ступінь прояву залежить від типу особистості, особливостей характеру, темпераменту. До них найчастіше відносять комунікабельність, здатність працювати в умовах стресу, схильність до командної роботи.